5 błędów, które sabotują zdrowe, szczęśliwe życie

Jeśli chodzi o życie w zdrowiu, w internecie, telewizji, czasopismach i książkach jest mnóstwo informacji. Być może nawet odkryłeś, że wiele opinii różni się co do najlepszych sposobów na stworzenie lepszego zdrowia. W najlepszym przypadku jest to mylące, a w najgorszym przeładowanie informacjami może prowadzić do niespójnych i niezdrowych nawyków w jedzeniu, ćwiczeniach i sposobie myślenia. Ty możesz popełniać błędy, które sabotują zdrowe, szczęśliwe życie.

W dzisiejszym poście chcę podzielić się pięcioma powszechnymi błędami, które widzę, jak ludzie popełniają w dążeniu do poprawy swojego zdrowia. Podczas gdy ich zamiary są dobrzy, te myśli i zachowania właściwie sabotują zdrowego szczęśliwego życie. Nie martwić się chociaż, ty możesz łatwo obracać twój dobrych zamiary w promienny sukces z mój propozycjami.

Błędy które sabotują zdrowie

1. Ty jesteś zainteresowany ale no popełniał.

To jest taki łatwy błąd do zrobienia, ponieważ wszyscy jesteśmy zainteresowani w lepszym zdrowiu, prawda? Być może podążasz za jakimś guru zdrowia online lub kupiłeś kilka książek o czystym odżywianiu. Próbowałeś technik lub przepisów i nic nie utknęło. Pod koniec miesiąca zapomniałaś o swoim planie, wróciłaś do starych nawyków i nie możesz zrozumieć, dlaczego po prostu nie robisz żadnych postępów. Myślisz, że może inna książka lub nauczyciel jest odpowiedzią, więc zaczynasz podążać za innym planem i to też zawodzi. Brzmi znajomo? Nie jesteś sam. Wszyscy popełniliśmy ten błąd w takim czy innym czasie.

Rzecz ty potrzebujesz uświadamiać sobie jest że ty potrzebujesz mieć palącego pragnienie robić zmianie w twój życiu lub ja właśnie no zdarzać się. Myśli o powodach DLACZEGO ty chcesz być zdrowy i szczęśliwy. Pisz twój powody puszek i umieszcza one dokąd ty możesz widzieć one często. Dołącz do grupy wsparcia, takiej jak moja darmowa grupa Healthy Happy Souls, aby pomóc ci utrzymać zaangażowanie w realizację twoich celów.

2. Kupujesz w szum, że jest tylko jeden właściwy sposób, aby być zdrowym.

Każdy guru zdrowia ma swoje własne opinie na temat tego, co działa, ponieważ wiedzą, co działa dla nich. Spójrz na wszystkie różne plany żywieniowe i diety od paleo do wegetariańskiej do surowej żywności. Wszystkie one istnieją, ponieważ działają, ale nie wszystkie działają dla wszystkich. To samo odnosi się do ćwiczeń. Twoje ciało jest dla Ciebie wyjątkowe, więc Twój plan zdrowotny również powinien być.

Oto co proponuję. Chcesz spróbować tego nowego planu żywieniowego, który jest trendy na Instagramie? Śmiało, spróbuj go (oczywiście po uprzednim badaniu). Rób notatki na temat tego, jak twoje ciało czuje się podczas wykonywania tego planu. Jaka jest Twoja energia, nastrój, cera, itp? Jeśli wszystko jest w porządku, kontynuuj lub zmodyfikuj plan, aby dopasować go do swoich potrzeb i stylu życia.

3. Mikrozarządzasz szczegółami.

Widziałeś ludzi, którzy mają obsesję na punkcie każdego funta i może nawet sam to zrobiłeś. Wyobraź sobie kogoś, kto liczy każdą kalorię, którą spożywa, waży się każdego dnia lub wkłada dodatkowy trening wieczorem, bo zjadł brownie wcześniej w ciągu dnia. Choć może się wydawać, że monitorowanie i ścisła kontrola wszystkich szczegółów twojej zdrowotnej rutyny to dobry pomysł, to tak naprawdę jest to droga do nieszczęścia. Powiem ci dlaczego - ponieważ dobre zdrowie jest wynikiem uśrednienia. Jeden zły posiłek nie zrujnuje twojego zdrowia, tak samo jak jeden dobry posiłek (lub sok) nie naprawi go. Waga każdego człowieka waha się w ciągu dnia, tygodnia i miesiąca, więc mikrozarządzanie szczegółami nie przyniesie Ci nic dobrego. W rzeczywistości, kiedy wiązać swoje szczęście do takich małych przyrostów, twoje nastroje będą stale iść w górę iw dół jak jo-jo. Ja stresuje ciebie out i to powoduje więcej krzywdy niż dobry.

Próbuje to. Daj sobie trochę przestrzeni, aby cieszyć się procesem. Celuj w cele, które są wykonalne, a nie oburzające. Dodaj trochę zabawy do swojej codziennej rutyny w postaci hobby lub aktywności, którą uwielbiasz. Następnie sprawdź i oceń swój cały tydzień. Jedno wiem na pewno - ludzie, którzy podążają za swoją radością i pasją mają mniej stresu i łatwiej jest im schudnąć, być szczęśliwym i zdrowym.

4. Pozbawiasz się swoich ulubionych potraw.

Ten błąd idzie w parze z numerem trzy. Kiedy celowo odmawiasz sobie rzeczy, które lubisz, twój umysł idzie w nadgodziny, próbując wymyślić sposób, aby go zdobyć. Czy zauważyłeś to? Wtedy to, co zwykle się dzieje, kończy się na obżarstwie i nieszczęśliwym samopoczuciu. Zdrowe odżywianie i życie polega na równowadze.

Więc jak o kompromisie? Poszukaj zdrowszych wersji swoich ulubionych potraw. Na przykład, jeśli kochasz czekoladę, spróbuj czekoladowego smoothie szpinakowego, które jest o wiele lepsze dla Ciebie niż czekoladowy koktajl mleczny. Jak przejść do ogólnego zdrowszego stylu życia może się okazać, że twoje gusta się zmieniają i zaczynasz łaknąć zdrowszych pokarmów. To staje się łatwiejsze!

5. Nalegasz na przeforsowanie stresu.

Jeśli spojrzeć na motywacyjne wiadomości o osiągnięciu sukcesu, wiele z nich opiera się na ciężkiej pracy i przepychaniu się przez wszelkie przeszkody, które stają na twojej drodze. Podczas gdy tam jest jakaś zasługa być wytrwałym i wyzywający yourself robić lepszy, ten sposób główkowanie może prowadzić lekkomyślny zachowanie ponieważ ono gloryfikuje konkurencję i stres. Pamiętaj, że nie ma jednej właściwej drogi dla każdego, a Twój poziom tolerancji na stres może być inny niż Twoich przyjaciół.

Zamiast osiągać zbyt wiele, kiedy czujesz się zestresowany, co by było, gdybyś po prostu poświęcił 30 minut na relaks. Siedzi i medytuje, ma filiżankę herbaty lub iść dla wolnego spaceru. Pozwól, aby stres przeszedł przez twój system, a będziesz myśleć jaśniej, czuć się szczęśliwszy i ostatecznie będziesz bardziej produktywny.

O serwisie

Nudzą Cie codzienne posiłki?

Chciałbyś do swojej diety wprowadzić urozmaicenie?

Skorzystaj z naszych porad i wybierz odpowiednie dla siebie urządzenie, które będzie nieustannie wykorzystywane w Twojej  kuchni.

Kontakt

kontakt@modnaobsesja.pl

Galeria