Jaki blender kupić?

Budżet Na samym początku należy sobie bardzo dokładnie określić jaki mamy budżet na taki sprzęt. Wiadomo, że tutaj możliwości różnych osób będą inne. Dlatego w sklepie znajdziemy blendery już za około 30 złotych, ale i takie które kosztować będą około 1000 złotych. Te różnice są więc znaczące i na pewno warto je brać pod uwagę.

Blender kielichowy czy ręczny?

To podstawowe pytanie, które trzeba sobie zadać. Blender ręczny jest wygodny, ponieważ będzie miał mobilny charakter. Natomiast ten stojący będzie charakteryzował się najczęściej większym silnikiem, dlatego łatwiej będzie mu pracować z tymi składnikami, które w procesie obróbki będą najtrudniejsze.

Moc blendera

W naszym przekonaniu nie ma żadnego sensu na kupowanie blendera, który ma moc poniże 500W ponieważ takie urządzenie i jego możliwości będą znacząco ograniczone. Lepiej wybrać nieco mocniejszy sprzęt, ponieważ wtedy będzie mógł praktycznie wszystkie prace sprawnie wykonać i nie będzie trzeba się obawiać o wydajność takiego urządzenia. jeśli zaś chodzi o oszczędność na prądzie to i tak będzie ona znikoma, gdy wybierzemy słabszy silnik blendera.

Obudowa blendera

Na rynku znajdziemy obudowy z plastiku, ale także propozycje ze stali nierdzewnej. Blendery ze stali łądnie się prezentują, ale będą droższe.

Dużo zależy od własnego budżetu.

Jeśli jest większy warto sięgnąć po stal. Jeśli komuś zależy na oszczędnościach najlepiej wybrać plastik uważając jednocześnie na kolor, lepiej nie biały by nie obawiać się potem, że będzie taki blender nam żółknął. Regulacja szybkości blendera niektóre spożywcze produkty potrzebować będą szybkiego mielenia, niektóre wolniejszej pracy. dlatego dobrze będzie, jeśli ten blender, który wybierzemy będzie miał również regulacje prędkości pracy. Konserwacja i mycie blendera Musimy także sprawdzić jak wygląda kwestia mycia takiego urządzenia. można sprawdzić czy te końcówki, które nie mają silnika będzie można wkładać do zmywarki, ponieważ dzięki temu mycie takiego urządzenia będzie oczywiście zdecydowanie łatwiejsze.

O serwisie

Nudzą Cie codzienne posiłki?

Chciałbyś do swojej diety wprowadzić urozmaicenie?

Skorzystaj z naszych porad i wybierz odpowiednie dla siebie urządzenie, które będzie nieustannie wykorzystywane w Twojej  kuchni.

Kontakt

kontakt@modnaobsesja.pl

Galeria